Přiblížení se praxi

Je to tady. Na internetu jsme objevili kurz pro začínající včelaře, který se konal 10.10.2015 v Ludéřově. První zádrhel spočívá v tom, že nemáme ještě číslo člena ČSV, protože jsme si (asi) naivně mysleli, že pokud je to kurz pro začínající včelaře, tak si to tam většina půjde jen očíhnout, aby se rozhodla. A přímo na kurzu jsme opravdu zjistili, že naše předpoklady byly naprosto mylné.

Ze zhruba 20 začínajících včelařů jsme pouze my zvedli ruce na otázku, jestli se tam nachází někdo bez včel. Aha, takže si pořídím včely a pak začnu shánět informace, co s nima? Asi jo. My se ale vydáváme svojí cestou – nejdříve maximum teoretických znalostí a potom teprve praxe. Zpívat taky začnu, až když znám písničku – ale srovnávat včelaření s písničkou je úplně mimo mísu…

Dobrá tedy, nemáme včely, nejsme členy ČSV, tak bychom už mohli začít něco dělat. Na stránkách ČSV kontaktujeme tento spolek a těšíme se, že během pár dní se staneme alespoň plnohodnotnými členy – sice bez včel, ale mezi včelaře..šup.. Tak čtrnáct dní a tři týdny nic, bez odezvy, rozhodujeme se kontaktovat přímo předsedu místního sdružení. Ten reaguje rychle s odkazem na jednatele. No, momentálně je to týden, víme, že včelaři pracují s rozvahou, tak neotravujeme a pokorně čekáme.. Uvidíme..

No a co na kurzu? Tady už jen samá superlativa – krásné prostředí (pokud jste z Olomoucka nebo budete mít cestu kolem, tak navštivte místní Barokní sýpku, více na http://www.luderov.cz/ ) , vstřícní organizátoři, profesionální školitel. Dovídáme se mnoho zajímavostí i dobrých rad. A zde nás nadchne včelaření v úlech typu Eurodadant. Ze školení odjíždíme s rozhodnutím výběru těchto úlů a s přáním dozvědět se metodiku včelaření právě v těchto domečcích…

Hlásíme se na školení další – listopadový termín, totéž místo, stejný školitel, my dva stále bez včel a členství, ale rozhodně s více vědomostmi i připravenými dotazy.. A hlavně, s ještě větším zapálením.. To pude!

About vlastik

Check Also

Zima včelařova

Máme zimu. Po dlouhé době opět tu pravou zimu. V lednu mrzne, v únoru se …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *