Kam chceme směřovat

Včelařství. Podvědomě s ním máme spojené rozvážné důchodce. Tři čtyři úly a med pro známé a rodinu. Je to pro nás tradice a kontakt s přírodou.

Nechceme ve včelařství dělat revoluci, nemáme žádné zkušenosti a znalostí jen zlomek oproti dlouholetým včelařům. To je ovšem i naše výhoda – začalo nás to bavit. Chceme to dělat po svém, ale rady pro začátek rozhodně potřebujeme. Jdeme do toho s respektem a zodpovědností. Nechceme řešit úhyny včelek díky našim neznalostem, ale chceme včelařství rozvíjet a dostat do povědomí širšího okolí v tom všem pozitivním, co tento krásný obor obnáší.

HPIM0274.JPGChceme se vydat osvědčenou cestou s plným zachováním všech nutných zdravotních opatření. Včelstva budeme chovat šlechtěná a držet, případně zvednout tak v regionu po léta rozvíjené lepší vlastnosti včelstev. Alternativnímu včelaření říkáme NE.

Do budoucna, pokud včela dá, chceme mít svůj med, o kterém budeme znát jeho příběh. Med, který bude z našeho regionu. Med plný slunce a nektaru z rostlin, o kterých časem budeme vědět taky více. Nebudeme tady plácat hesly jako, že se chceme otevřít přírodě a myslíme to upřímně atd. Budeme včelařit a rádi se podělíme s ostatními o naše vzlety i pády a – doufejme – i o ten med…

About vlastik

Check Also

Zima včelařova

Máme zimu. Po dlouhé době opět tu pravou zimu. V lednu mrzne, v únoru se …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *